Kvapem.cz se mění na Webglobe
Nápověda > Nastavení služeb > Přesměrování domény a e-mailu

Přesměrování domény a e-mailu

Přesměrovat doménu a e-mail si můžete skrze DNS záznamy nebo vložením URL adresy či e-mailu.

Přesměrování mimo naše servery přes DNS záznamy

Přesměrování domény

Situace: Provozujete e-shop na doméně mujobchod.webnode.cz a u nás jste si zaregistrovali ve variantě parking doménu mujobchod.cz. Chcete, aby se po zadání mujobchod.cz zobrazovaly stránky na doméně mujobchod.webnode.cz a v URL zůstala stále doména mujobchod.cz

U webnode si zjistíte správné nastavení DNS pro doménu druhého řádu a poté je zadáte v administraci v sekci DNS. Do 12ti hodin se změna projeví.

Přesměrování e-mailu

Přesměrování e-mailu provedete pomocí nastavení MX záznamu (většinou bývají dva až tři).

Přesměrování pomocí vložení URL adresy  a cílového e-mailu

Kliknete na přesměrování e-mailu a domény.

Směrování domény

Zadejte libovolnou URL adresu stránek, například: http://www.endora.cz/stranky-zdarma/webova-vizitka,  a vaše doména bude přesměrována na zadanou adresu. V URL se poté bude zobrazovat  http://www.endora.cz/stranky-zdarma/webova-vizitka a ne vámi zadaná adresa. Ta se pouze přesměruje.

Směrování e-mailu

Zadejte libovolnou e-mailovou adresu například: "neco@seznam.cz" a všechny e-maily budou přesměrovány na zadanou e-mailovou adresu. Na Kvapem.cz nemáte vytvořenou žádnou e-mailovou schránku. Lze si nastavit pouze toto přesměrování, což znamená, že pokud vám někdo pošle zprávu na něco@vasedomenanakvapem.cz, přepošle se do schránky, kterou si nastavíte na přeposílání.

 

Pro zrušení přesměrování smažte všechen text z formuláře. Nové nastavení se projeví do 5 minut.

Aby přesměrování fungovalo, je třeba, aby DNS záznamy této domény byly vedeny u nás.

 

 

Komentáře a hodnocení

Článek ještě nikdo nehodnotil, buďte první!

Reference

Ondřej Raška

MITON CZ, s.r.o.

Kvapem používáme na registraci domén už hodně let. Všechno v pohodě, jak jinak. Když cokoliv potřebuji, vím, že se mám komu dovolat a vše bude vyřešeno.

Josef Chmurčiak

Nový Web s.r.o.

Vzhledem k většímu počtu našich klientů se snažíme všechny opakující činnosti týkající se webhostingů a domén co nejvíce zautomatizovat, k tomu účelu nám velmi pomohlo API Kvapem.