www.
Nápověda > Správa kontaktů > Správa kontaktů - administrace

Správa kontaktů - administrace

Co je to správa kontaktů a k čemu je na Kvapem.cz tato sekce určená?

Na Kvapem.cz se po přihlášení do administrace zobrazí sekce s názvem -> Správa kontaktů.

 V této sekci naleznete dvě kategorie: 

  • Interní kontakty
  • Kontakty v registru

 

Interní kontakty

Tyto kontakty slouží pro předvyplnění formuláře u nových domén a fakturaci na Kvapem. Z těchto kontaktů můžete vybírat při změně vlastníka domény, kde Vám budou tyto předvypněné kontakty nabídnuty (nemusíte tak znovu vyplňovat celý kontaktní formulář). Dále pokud budete provádět objednávku, tak tento kontakt můžete vybrat také jako fakturační.

 

Kontakty v registru

V registru domén má každá doména svůj kontaktní údaj, nazvaný CID (contact ID - kontatk družitele domény). V této sekci naleznete své domény a aktuální CID, které je k vašim doménám v centrálním registru přiřazené. Dále je zde přehled kontaktů, u kterých jste požádali o převedení do správy Kvapem.cz. Po vložení autorizačního kódu a potvrzení bude převod kontaktu dokončen.

Komentáře a hodnocení

Článek ještě nikdo nehodnotil, buďte první!

Tagy článku:

Reference

Ondřej Raška

MITON CZ, s.r.o.

Kvapem používáme na registraci domén už hodně let. Všechno v pohodě, jak jinak. Když cokoliv potřebuji, vím, že se mám komu dovolat a vše bude vyřešeno.

Josef Chmurčiak

Nový Web s.r.o.

Vzhledem k většímu počtu našich klientů se snažíme všechny opakující činnosti týkající se webhostingů a domén co nejvíce zautomatizovat, k tomu účelu nám velmi pomohlo API Kvapem.