www.
Nápověda > Domény > Převod domény od jiného registrátora a naopak

Převod domény od jiného registrátora a naopak

Jednoduchý návod, jak nejrychleji a nejjednodušeji převést doménu na Kvapem.cz a naopak.

Převod domény od jiného registrátora:

1. Zvolení doménového jména

Do ověřovacího řádku zadáte vámi zvolenou doménu, kterou k nám chcete převést. Objeví se vám "Obsazená" a vy kliknete na Převést.

2. Převést doménu xyz.cz

U současného registrátora si mezitím zažádáte o kód k převodu domény. TIP: Kód k převodu domény .cz do centrálního registru .cz domén můžete získat také, a to odesláním tohoto formuláře.

Pokud nejste přihlášen, musíte se přihlásit na svůj účet nebo si založit nový účet na Kvapem.cz.

Nyní si zvolíte, zda budete chtít převést kontakt, který máte u domény (cid) k nám, nebo jej budete chtít nechat u současného registrátora. A třetí možností je duplikovat kontakt, kdy se u nás vytvoří nový kontakt (cid) se stejnými údaji, jako máte nyní u domény.

Zaškrtněte Souhlasím s pravidly registrace a alternativního řešení sporů.

Na e-mail vám dorazí z Kvapem.cz zpráva o dokončení vytvoření vašeho účtu. Klikněte na odkaz, kde si nastavíte heslo pro přihlášení do administrace vámi převáděné domény.

3. Dokončení převodu domény

Nyní v administraci k dokončení převodu domény vložíte kód , který jste záskali u současného registrátora.

4. Pravidelná platba a prodloužení

Po uplynutí předplacené doby registrace domény vám je automaticky cca 14 dní před expirací zaslán doklad na prodloužení domény o další rok. Pokud doménu již nebudete chtít prodloužit, stačí dát odepsat zpět na doklad a my jej zrušíme.

Videonávod:

 

Převod domény k jinému registrátorovi:

V případě, že chcete převést doménu k jinému registrátorovi, stačí v administraci kliknout na Zaslat kód pro převod domény. Kód se odešle na e-mail držitele domény a na administrativní kontakty.

 

Komentáře a hodnocení

Článek ještě nikdo nehodnotil, buďte první!

Tagy článku:

Reference

Ondřej Raška

MITON CZ, s.r.o.

Kvapem používáme na registraci domén už hodně let. Všechno v pohodě, jak jinak. Když cokoliv potřebuji, vím, že se mám komu dovolat a vše bude vyřešeno.

Josef Chmurčiak

Nový Web s.r.o.

Vzhledem k většímu počtu našich klientů se snažíme všechny opakující činnosti týkající se webhostingů a domén co nejvíce zautomatizovat, k tomu účelu nám velmi pomohlo API Kvapem.