www.
Nápověda > Domény > Prodloužení a zrušení domén

Prodloužení a zrušení domén

Jak probíhá prodloužení domény a co udělat pro její případné zrušení?

Na expiraci domény vás upozorníme zasláním zálohového dokladu na prodloužení dané domény cca 14 dní před expirací a to na e-mailovou adresu zadanou u nás v systému. Poté zasíláme ještě tři upomínky. Pokud nemáte o prodloužení domény zájem, stačí náš kontaktovat na e-mailu info@kvapem.cz a požádat o storno prodloužení domény.

V případě, že budete chtít zrušit českou doménu i v centrálním registru dříve, než vyexpiruje (doména bude uvolněna dalšímu zájemci k registraci), stačí nám zaslat požadavek z e-mailu uvedeného u domény v centrálním registru.

Jestliže máte strach z propadnutí své české domény .cz, doporučujeme vám uvádět aktuální kontaktní údaje v centrálním registru (nic.cz). V případě neprodloužení domény vás tento registr informuje pomocí e-mailu a navíc zasílá upozornění i klasickou poštou.

Komentáře a hodnocení

Článek ještě nikdo nehodnotil, buďte první!

Reference

Ondřej Raška

MITON CZ, s.r.o.

Kvapem používáme na registraci domén už hodně let. Všechno v pohodě, jak jinak. Když cokoliv potřebuji, vím, že se mám komu dovolat a vše bude vyřešeno.

Josef Chmurčiak

Nový Web s.r.o.

Vzhledem k většímu počtu našich klientů se snažíme všechny opakující činnosti týkající se webhostingů a domén co nejvíce zautomatizovat, k tomu účelu nám velmi pomohlo API Kvapem.