www.
Nápověda > Nastavení služeb > Přesměrování domény a emailu

Přesměrování domény a emailu

Přesměrování domény a emailu je možné skrze dns zánamy nebo vložením url adresy či emailu.

Přesměrování mimo naše servery přes DNS záznamy

Přesměrování domény

Situace: Provozujete eshop na doméně mujobchod.webnode.cz a u nás jste si zaregistrovali ve variantě parking doménu mujobchod.cz. Chcete, aby se po zadání mujobchod.cz zobrazovaly stránky na doméně mujobchod.webnode.cz a v URL zůstala stále doména mujobchod.cz

U webnode si zjistíte správné nastavení DNS pro doménu druhého řádu a poté je zadáte v administraci v sekci dns. Do 12ti hodin se změna projeví.

Přesměrování emailu

Přesměrování emailu provedete pomocí nastavení MX záznamu, většinou bývají dva až tři.

Přesměrování pomocí vložení url adresy  a cílového emailu

Kliknete na přesměrování emailu a domény.

Směrování domény

Zadejte libovolnou url adresu stránek například: http://www.endora.cz/stranky-zdarma/webova-vizitka  a vaše doména bude přesměrována na zadanou adresu. V url se poté bude zobrazovat  http://www.endora.cz/stranky-zdarma/webova-vizitka  a ne Vámi zadaná adresa, ta se pouze přesměruje.

Směrování emailu

Zadejte libovolnou emailovou adresu například: "neco@seznam.cz" a všechny emaily se budou přesměrovány na zadanou emailovou adresu. Na kvapem.cz nemáte vytvořenou žádnou mailovu schránku. Lze si nastavit pouze toto přesměrování, což znaměná, že pokud Vám někdo pošle zprávu na něco@vasedomenanakvapem.cz, tak se to přepošle do schránky kterou si nastavíte na přeposílání.

 

Pro zrušení přesměrování smažte všechen text z formuláře. Nové nastavení se projeví do pěti minut.

Aby přesměrování fungovalo, je třeba, aby DNS záznamy této domény byly vedeny u nás.

 

 

Tagy článku:

Reference

Ondřej Raška

MITON CZ, s.r.o.

Kvapem používáme na registraci domén už hodně let. Všechno v pohodě, jak jinak. Když cokoliv potřebuji, vím, že se mám komu dovolat a vše bude vyřešeno.

Tomáš Čupr

Rohlik.cz a Slevomat.cz

Kvapem přesně vystihuje o čem tato služba je. Všechno je rychlé a funguje tak jak má. Službu využívám už léta a nehodlám měnit.

Josef Chmurčiak

Nový Web s.r.o.

Vzhledem k většímu počtu našich klientů se snažíme všechny opakující činnosti týkající se webhostingů a domén co nejvíce zautomatizovat, k tomu účelu nám velmi pomohlo API Kvapem.