www.
Nápověda > Administrace > Bezpečné heslo

Bezpečné heslo

Bezpečné heslo je velmi důležité pro ochranu vašich údajů, dat i e-mailů.

Bezpečné heslo je velmi důležité pro ochranu vašich údajů, dat i e-mailů. Velmi často zdůrazňujeme klientům, aby si při zakládání e-mailových schránek zvolili bezpečné heslo, které by mělo odpovídat alespoň minimu bezpečnosti, tj. mělo by obsahovat:

  • 8 znaků
  • VELKÁ a malá písmena
  • číslice
  • ideálně ještě speciální znak (.*;@_)

Co se může stát při prolomení hesla k e-mailové schránce? Nejenže si vaši poštu přečte úplně cizí osoba, ale také může schránku zneužít k rozesílání spamu, pfishinigu anebo třeba vylákat z vašich přátel a kolegů peněžní částky. Společnost CZ.NIC z.s.p.o. se kromě správy registru CZ domén zabývá i bezpečností na poli internetu. Podívejte se na jejich případovou studii Následky krádeže hesla na blogu:

Případová studie - krádež hesla

Existují různé generátory bezpečných hesel, které vám pomohou najít kombinaci složitou na prolomení. Na našich stránkách najdete odkaz třeba na bezpecneheslo.stable.cz. Zde si můžete zvolit, jak moc složité a dlouhé heslo chcete vygenerovat.

Vaše heslo nikdy nesdělujeme dalším osobám a ani administrátoři spol. Stable.cz s r. o. nikdy nevyzývají zákazníky v e-mailech, aby jim zaslali heslo k jejich schránce.

Komentáře a hodnocení

Článek ještě nikdo nehodnotil, buďte první!

Tagy článku:

Reference

Ondřej Raška

MITON CZ, s.r.o.

Kvapem používáme na registraci domén už hodně let. Všechno v pohodě, jak jinak. Když cokoliv potřebuji, vím, že se mám komu dovolat a vše bude vyřešeno.

Josef Chmurčiak

Nový Web s.r.o.

Vzhledem k většímu počtu našich klientů se snažíme všechny opakující činnosti týkající se webhostingů a domén co nejvíce zautomatizovat, k tomu účelu nám velmi pomohlo API Kvapem.